Linje 153

Till och med: 2017-08-23 Från och med: 2017-08-24
O

Få tidtabellen (pdf) direkt till din epost

Gäller: 2016-12-11 - 2017-08-23

Östersund - Föllinge - Skärvången/Åkersjön - Valsjöbyn

Linjenummer 153 153 153 153 153 153 153 153 153 153 153 153 153
Dagar M-FTi, FTi, FM, O, ToM, O, ToM-FM-FM-ToFLLLL
Anmärkning Ä Ä a a a W q q
Östersund bstn - 12:45 - 14:00 - 16:30 - - - - - - -
Krokom Centrum 13:15 13:10 - 14:25 - 16:55 17:00 - - 11:00 14:45 16:45 -
Aspås - - - A - - - - - A A A -
Lundsjön vsk x x - x - - x - - x x x -
Gravbränna vsk x x - x - - x - - x x x -
Föllinge 14:00 14:05 - 15:15 - - 17:40 - - 11:50 15:35 17:35 -
Föllinge - 14:15 - 15:25 - - - 17:40 17:40 - - - 17:35
Lillholmsjö - 14:25 14:25 15:35 15:35 - - 17:50 17:50 - - - x
Storholmsjö - x x x x - - x A - - - x
Åkersjön - - 14:55 - 16:05 - - x A - - - x
Bakvattnet - - 15:05 - 16:15 - - x A - - - x
Skärvången - x - x - - - x A - - - x
Häggsjövik - 15:05 - 16:19 - - - 18:40 A - - - x
Rötviken - x - x - - - x R - - - x
Rörvattnet - R - R - - - x R - - - x
Valsjöbyn - 15:50 - 17:10 - - - 19:15 R - - - 19:10

Gäller: 2016-12-11 - 2017-08-23

Valsjöbyn - Åkersjön/Skärvången - Föllinge - Östersund

Linjenummer 153 153 153 153 153 153 153 153 153
Dagar M-FM-FM, O, FM-FM-FLLSoHSoH
Anmärkning a z Ä q k k
Valsjöbyn - - - 07:00 - - - 16:15
Rörvattnet - - - - - -
Rötviken - - - x - - - x
Häggsjövik - - - 07:25 - - - 16:45
Skärvången - - - x - - - x
Bakvattnet - 07:15 07:15 - - - 16:35 -
Åkersjön - 07:20 07:20 - - - 16:40 -
Storholmsjö - x x x - - x x
Lillholmsjö - 08:00 08:00 08:00 - - 17:10 17:30
Föllinge - - - 08:10 - - - 17:40
Föllinge 06:30 - - 08:20 14:15 09:25 14:45 - 17:45
Gravbränna vsk x - - x x x x - x
Lundsjön vsk x - - x x x x - x
Aspås 07:00 - - 08:55 14:45 09:55 15:15 - 18:15
Krokom Centrum 07:15 - - 09:15 15:00 10:10 15:30 - 18:30
Östersund bstn - - - 09:40 15:25 - - - 18:55